Sepetiniz boş...
Giriş Yap
İADE KOŞULLARI
ENTEGRASYONLAR XML ENTEGRASYONU TESLİMAT Kargo ve Teslimat Teslim Alma İADE KOŞULLARI TÜKETİCİ YASASI İADE KOŞULLARI ÖDEME SEÇENEKLERİ Ödeme Seçenekleri GÜVENLİK SIK SORULAN SORULAR Sık Sorulan Sorular BİZE ULAŞIN Bize Ulaşın

İADE KOŞULLARI

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde homing.com.tr’ ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için “tüm kargo bedelini” ödemeniz mecburidir. İşleminiz onaylandıktan sonra'da kargo tarafınızdan ödenerek göndermelisiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte ürün açılmadan yapılmalıdır.

 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte açılmadan gönderilmelidir.

 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte açılmadan gönderilmelidir.

 • Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

 • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, Her türlü yazılım, Her türlü işlemci(CPU) Program, DVD, VCD, CD ve Kasetlerin, Bilgisayar ve Kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.

 • Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.

  Hediye veya promosyonu iade etmek istiyorum.Ne yapmalıyım?

 • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Lütfen iade işlemi için, ürünü homing.com.tr' ye göndermeden önce İletişime geçin ve iade formu doldurun. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

  Üreticiden teslim edilen ürünüm iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 • Sitemizden aldığınız bazı ürünler doğrudan üretici firma tarafından size teslim edilmektedir.


  Diğer Tüm ürünlerdeki şartlar aynen üretici veya satıcı firma ile gelen ürünler içinde geçerlidir. Ürününüzün teslimatı üretici firmaya yapıldıktan sonra ilgili firma tarafından verilecek bilgi doğrultusunda bedel iadesi işlemleri başlatılacaktır. Ödeme işlemleri için, İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim? sorusunun cevabına bakabilirsiniz.

 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

 • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, homing.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

 • Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir yada aranarak iletişim kurulur.

 • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

 • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

 • Ödeme şekli “Havale/EFT” veya ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir. 

 • Eğer tercihiniz “Hediye kuponu” (yeni bir siparişte kullanılmak üzere homing.com.tr hesabınıza iade tutarınız kadar hediye kartı tanımlanması yapılır).

 Ürünleriniz kargoya verilmeden önce müşteri hizmetlerimizi (0212 777 49 30) arayarak istediğiniz zaman iade ve siparişinizi iptal edebilirsiniz.
 Ayrıntılı Destek hattı: siparis@homing.com.tr

XML Entegrasyonu
Partnerlerimiz
Youtube Kurulum videoları
Çözüm merkezi